nasz sprzęt

Posiadamy szeroki wachlarz sprzętu, od małych wiertnic pozwalających wykonać odwierty geologiczne lub geotechniczne pod dom jednorodzinny, po duże maszyny wiercące nawet do 30 metrów.

Firma Grunt-Test ma do dyspozycji sprzęt który sprosta potrzebą każdego klienta indywidualnego lub firmy.

Jeżeli chcesz skorzystać z naszych usług nie zawiedziesz się, czekamy na kontakt, tel. 781 007 800, nasz email to biuro@grunt-test.pl.

JAKI POSIADAMY SPRZĘT

wiertnica wamet h13p

Wiertnica H13P wyprodukowana przez Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Wdrożeniowe „WAMET” Sp. z o.o., służy do wykonywania pionowych otworów w gruncie. Za pomocą tej wiertnicy można wykonywać odwiert geologiczny świdrem ślimakowym na sucho, wiercenie z zastosowaniem rur okładzinowych lub wyciąganie urobku szlamówką.

Parametry wiertnicy umożliwiają wykonywanie w gruncie odwiertów do głębokości 20 metrów, metodą obrotową za pomocą ślimaków. Posadowienie wiertnicy H13P na lekkim podwoziu samochodu Land Rover Defender, czyni z niej mobilną jednostkę odpowiednią do wykonywania odwiertów z zakresu geologii, geotechniki i hydrogeologii.

WIERTNICA SOCOMAFOR 50

Jest to francuska wiertnica na gąsienicach, wykorzystywana do takich prac jak: wiercenie otworów badawczych, pod pompy ciepła, studnie, odwierty wykonywane w rurach okładzinowych, instalacja piezometrów oraz inne specyficzne zlecenia wymagające wiertnicy o dużej mocy. Niektóre zlecenia wymagają wykonania odwiertów wielkośrednicowych lub do znacznych głębokości sięgających nawet 30 metrów.

Masa wiertnicy wynosi 3200 kg. Silnik to HATZ 3L41C, 50 KM przy 2300 obr./min. Siła uciągu oraz docisku wiertnicy wynosi 3500 kg.

WIERTNICA OKM-200

Ta wiertnica została wykonana na zamówienie, posiada średniej wielkości gabaryty oraz gąsienicowy napęd bieżny, dzięki czemu jest bardzo uniwersalną maszyną. W naszej firmie jest często wykorzystywana w przypadku zleceń, gdzie ze względów logistycznych lub ciężkich warunków terenowych, trudno jest wykorzystać wiertnicę na samochodzie. Wiertnica ta posiada dużą moc i z powodzeniem można z jej pomocą wiercić otwory do znacznych głębokości.

Masa wiertnicy wynosi 1500 kg. Silnik wiertnicy to Kubota D1105-KA, 25 KM przy 3000 obr./min.. Siła uciągu wynosi 25 kN, a docisku 50 kN (przy ciśnieniu 16 MPa).

PŁYTA DYNAMICZNA HMP LFG 4

Płyta obciążana dynamicznie HMP LFG 4 pozwala na szybkie i sprawne określenie nośności i zagęszczenia m.in. podbudów drogowych i kolejowych, podsypek pod fundamentami, posadzkami oraz chodnikami.

Przeprowadzenie badania umożliwia ocenę zagęszczenia gruntu dla warstwy o grubości do 0,5 m. Płyta umożliwia szybki pomiar (3 minuty na jeden punkt pomiarowy), co przekłada się na bardzo sprawną inspekcję pracy na budowie.

płyta sztywna vss 1m

Płyta VSS (Vereinigung Schweizerischer Straßenfachleute, skrót: VSS) jest przeznaczona jest do jednopunktowego badania nośności i zagęszczania podłoża gruntowego. Badanie aparatem VSS pozwala na określenie modułu odkształcenia pierwotnego (E1, Ev1), wtórnego modułu odkształcenia (E2, Ev2) z a także wskaźnika odkształcenia I0 (Stosunku E2/E1) nawierzchni podatnych i podłoża drogowego in-situ wg normy DIN 18134.

Płyta VSS jest szczególnie przydatna do badania zagęszczenia powierzchni podatnych oraz podłoża drogowego.

sonda statyczna cpt georig 220

Sonda statyczna CPT GEORIG 220 szwedzkiej firmy Geotech, umożliwia nie tylko sondowanie gruntu ale także wykonywanie odwiertów geologicznych żerdziami spiralnymi do głębokości 20 m. Ponadto, dzięki tej sondzie można wykonać szereg innych badań terenowych takich jak:

  • Sondowanie stożkiem mechanicznym Begemanna z elektroniczną rejestracją
  • Sondowanie sejsmiczne SCPT
  • Sondowanie dynamiczne DPT (sonda lekka, średnia, ciężka)
  • Sondowanie SPT
  • Ścinanie okrężne (test VST)
  • Test dylatometryczny DMT

Średnia sonda dynamiczna dpS (spalinowa)

Sonda Dynamiczna Średnia DPS (SD-30), to urządzenie służące do określania stopnia zagęszczenia oraz oceny wytrzymałości i odkształcalności gruntów niespoistych tj. piaski czy pospółki. Sondy średniej najczęściej używa się w przypadku badania gruntu przekraczającego głębokość 6 m.

Sonda którą posiadamy, została wyprodukowana przez firmę Nordmayer-Geotool. Wykorzystuje ona napęd łańcuchowy oraz silnik spalinowy do podnoszenia młota. Sonda jest składana (łamany maszt) co znacznie ułatwia jej transport. Dzięki możliwości dołożenia obciążników, sonda może spełniać funkcję lekkiej, średniej lub ciężkiej sondy dynamicznej.

lekka sonda dynamiczna dpl (pneumatyczna)

Sonda Dynamiczna Lekka DPL (SD-10) posiadająca napęd pneumatyczny, to urządzenie do określania stopnia zagęszczenia gruntów niespoistych tj. piaski czy pospółki.

Ten model sondy wykorzystuje pneumatykę napędzaną silnikiem spalinowym.  Kompresor zapewniający dopływ powietrza umożliwia podnoszenie sondy a tym samym właściwą energię uderzenia wytwarzaną podczas opadania.

lekka sonda dynamiczna dpl (ręczna)

Zestaw ręczny do sondowania dynamicznego, służy do badania zagęszczenia gruntu do głębokości 3 m. Lekka sonda dynamiczna jest wykorzystywana w geotechnice w celu określania stopnia zagęszczenia gruntów niespoistych tj. piaski czy pospółki.

MASZ PYTANIE/ZLECENIE?

Najczęściej zadawane pytania

Cena za metr bieżący odwiertów geotechnicznych, które wykonujemy, jest zależna od ich ilości, głębokości oraz lokalizacji miejsca wykonania wiercenia.

Na cenę mogą również wpłynąć dodatkowe badania tj. sondowania dynamiczne, konieczne do określenia parametrów mechanicznych gruntów sypkich.

Zajmujemy się wykonywaniem odwiertów pilotażowych pod studnie, aby sprawdzić na jakiej głębokości znajdują się warstwy wodonośne oraz jakie są perspektywy na ich wykorzystanie pod względem eksploatacji wód podziemnych.

Wykonujemy odwierty pod pompy ciepła, sięgające nawet do 200 m głębokości, wraz z kompleksowym montażem geotermalnych sond gruntowych.

Wszystkie informacje dotyczące danej inwestycji zamieszczamy w dokumentacji geologicznej sporządzonej w celu wykorzystania ciepła ziemi.

Zazwyczaj nie ma potrzeby abyśmy wiercili głębiej niż do 10-12 metrów, jednak w szczególnych przypadkach możemy wiercić nawet do 200 metrów pod pompy ciepła.

Nie, choć nadzwyczaj często spotykamy się z tym pytaniem podczas prac terenowych 🙂

Jeżeli chodzi o złoża to robimy odwierty które mają na celu rozpoznanie i udokumentowanie występowania kopalin pospolitych tj. piasków, żwirów.

Jeżeli masz działkę i chcesz sprawdzić czy można z niej zrobić żwirownię to daj nam znać.

Masz inne pytanie? Dzwoń 781 007 800 lub pisz poniżej.